Rekuperacja

Rekuperacja

Rekuperacja jest procesem odzyskania energii cieplnej z zanieczyszczonego powietrza. Odbywa się on przy zastosowaniu rekuperatora, którego działanie sprzyja  zachowaniu właściwej wentylacji w budynku, przy jednoczesnym odzysku ciepła z powietrza zużytego. Odzysk ten to także niższy koszt ogrzewania. O tyle większa będzie tu oszczędność, o ile więcej ciepła z opuszczającego nasz dom powietrza odzyska rekuperator.

Montaż rekuperacji przeprowadzić można w dwojaki sposób. Pierwszym jest montaż systemu rekuperacji jako oddzielnego dla budynku. Rozwiązanie to jest stosowane najczęściej w budynkach już zamieszkałych i eksploatowanych, wyposażonych w ogrzewanie. Drugą opcją jest rozszerzenie systemu ogrzewania nadmuchowego w domu o dodatkowy moduł. Z doświadczenia wiemy, że jest to rozwiązanie tańsze i znacznie skuteczniejsze. Ogrzewanie nadmuchowe od Thermico doposażone w rekuperator jest też łatwiejsze w sterowaniu, zarządza się nim za pomocą tylko jednego programatora.

Dlaczego rekuperator się opłaca?

Rekuperator to istotne wyposażenie systemu ogrzewania nadmuchowego. Zapewnia on stały dopływ czerpanego z zewnątrz, świeżego powietrza.  Instalacja wyposażona w skuteczny filtr powietrza oczyści je z niebezpiecznych pyłów i alergenów.  Zapewnia to wysoki komfort warunków mieszkalnych użytkownikom budynku.

Na podobnej zasadzie rekuperator funkcjonuje w porze letniej, kiedy powietrze w budynku jest schładzane. Tanie ogrzewanie nadmuchowe uzyskać można wyposażając je w rekuperator, który pozwoli obniżyć temperaturę powietrza wtłaczanego do budynku. Wykorzystuje się do tego celu chłodne powietrze uchodzące z nieruchomości. Odzyskuje się  przy tym raz już zużytą energię. Poddanie powietrza swoistemu “recyklingowi cieplnemu” skutecznie obniża koszt utrzymania wysokiego komfortu w budynku.

Jaki rekuperator do domu?

Potrzebujesz wsparcia i informacji w sprawie doboru optymalnego rekuperatora?

Szukasz profesjonalisty, który szybko i sprawnie stworzy i zamontuje właściwy dla nieruchomości system ogrzewania nadmuchowego lub rekuperacji?

Bazując na wieloletnim doświadczeniu, Thermico montuje oszczędne systemy wentylacyjne oparte na rekuperatorach sprawdzonych i uznanych na świecie producentów. W swoich realizacjach wykorzystujemy zaawansowane technicznie urządzenia z Holandii, Ameryki Północnej i Japonii.

Sprawna rekuperacja i wentylacja w dużej mierze zależy od jakości i technologii stosowanych urządzeń, jednak największym powodzeniem cieszą się zawsze rekuperatory łączące wysoką wydajność i komfort użytkowania z atrakcyjną ceną całego systemu.

Thermico korzysta z rekuperatorów gwarantujących:

wymiennik przeciwprądowy o sprawności około 94%;

 oszczędne wentylatory na prąd stały;

nagrzewnicę wstępną z regulowanymi parametrami pracy;

izolację wewnętrzna z polipropylenu ekspandowanego, która doskonale izoluje rekuperator termicznie;

opcjonalną współpracę z czujnikiem wilgotności i stężenia CO2 w powietrzu.

Zapewniamy komfort obsługi poprzez:

automatykę dostosowującą się do pory roku;

inteligentny system programowania i regulacji;

polskojęzyczne menu obsługi;

wyjątkowo cicha pracę;

pełna kompatybilność z systemami inteligentnego domu;

łatwy serwis urządzenia,

urządzenie sterujące zapewniające skuteczną i wydajną pracę rekuperatora dopasowaną do zmiennych warunków atmosferycznych.