W Opolu Lubelskim wykonaliśmy instalację ogrzewania, wentylacji i filtracji powietrza. Poniżej opinia klienta Pana Pawła.

“Muszę przyznać, że system ogrzewania nadmuchowego jest naprawdę komfortowy. Chodzi nie tylko o samo ciepło rozchodzące się po domu, ale również to że jest świeżo i czysto. Rekuperator zapewnia stałe dostawy świeżego powietrza. Filtracja wykonuje swoja prace perfekcyjnie, dlatego nie ma kurzu czy jakiegokolwiek pyłu w powietrzu. Dzięki temu, że ogrzewanie pracuje powietrzem oraz odpowiedniej cyrkulacji nie ma mowy o jakiejkolwiek wilgoci. Warto wspomnieć o upalnym lecie, gdzie funkcja klimatyzacji zapewniła przyjemny klimat. Czuliśmy się po prostu świeżo, pełni energii, nie mieliśmy problemów ze snem, dom się nie przegrzewał.
Dzienny koszt ogrzewania mojego domu wyniósł 7,7 zł. (zużycie14 kWh na dobę x 0,55zł/kWh ). Pompa została uruchomiona w grudniu 2016 roku i wówczas spisała się perfekcyjnie. Ponieważ jest to powietrzna pompa ciepła i jej sprawność zależy od temperatur zewnętrznych dlatego na wszelki wypadek została wyposażona w awaryjną nagrzewnicę elektryczną o mocy 6 kW. Jednak nie było takiej potrzeby, aby korzystać z wsparcia nagrzewnicy, pomimo że temperatura spadła do -18, -20 st.

W maju 2016 roku podsumowałem koszty energii elektrycznej za ostatnie 5 miesięcy (od grudnia do maja) i wyniosły 2500 zł. czyli średnio 500zł. miesięcznie. W cenie tej zawiera się koszt ogrzewania, podgrzewania ciepłej wody użytkowej, gotowania, oświetlenia wraz z innymi urządzeniami elektrycznymi. Budynek jest zasilany tylko energią elektryczną, nie posiada przyłącza gazu ziemnego. Uważam ze jest to bardzo dobry wynik jak na dom o pow. 160 m2 zamieszkały przez rodzinę 4 osobową (2 osoby dorosłe i 2 dzieci), biorąc pod uwagę fakt, że prąd elektryczny jest najdroższym źródłem energii”