Dom w Nowym Wiśniczu był dla Thermico prawdziwym wyzwaniem. 500 m2 powierzchni, z czego 1/3 zajmuje część basenowa. Przewidziane tu zostały dwa niezależne systemy, z których jeden służy zapewnieniu optymalnych warunków w części mieszkalnej, drugi zaś do osuszania powietrza w strefie basenowej.

Część mieszkalna – nowoczesne ogrzewanie nadmuchowe

Właściciel domu od początku stawiał na komfort w pełnym tego słowa znaczeniu. System ogrzewania nadmuchowego wzbogacony został o moduł klimatyzatora oraz rekuperator. Całość inwestycji była dokładnie przemyślana. Przed podjęciem ostatecznej decyzji przeprowadzony był szereg kalkulacji mających na celu znalezienie najkorzystniejszego pod kątem finansowym rozwiązania.

Przede wszystkim wygoda..

Analizowane były rozwiązania oparte na niezależnych systemach. Pod uwagę brano ogrzewanie nadmuchowe, wentylację i klimatyzację. Okazało się jednak, że wspólny system – uzupełniony o rekuperator – jest znacznie bardziej atrakcyjny ekonomicznie. Jeden system to także jeden sterownik i pełna kompatybilność współpracy urządzeń. Inwestor ceniący komfort i wygodę użytkowania bardzo szybko doceni zalety tego rozwiązania. Za optymalne warunki domowego klimatu odpowiada wydajny system ogrzewania nadmuchowego. Wygodę w gorące dni zapewnia moduł klimatyzacji, który stał się alternatywą dla otwartych okien i kąsających komarów. Za doskonałe parametry powietrza w budynku odpowiada wentylacja i rekuperacja, które zapewniają świeży powiew bez utraty ciepła.

Ogrzewanie nadmuchowe – dom z basenem

W tej części budynku priorytetem stało się osuszanie powietrza. Lustro wody w basenie ma powierzchnię 32 m2, co przyczynia się do wysokiej wilgotności w tej części domu. Powoduje to nie tylko kłopoty z oddychaniem, ale też skraplanie się wody na ścianach i elementach wystroju. Postawiono tu na niezwykle wydajną wentylację z opcją odzyskiem ciepła. Sala basenowa wyposażona została w dedykowane urządzenia, dzięki któremu wilgotne powietrze jest wymieniane na suche w trybie ciągłym. Wydajny rekuperator sprawia, że cały proces przebiega jedynie z minimalną stratą ciepła.