ocieplanie pianką - Thermico

OCIEPLANIE PIANKĄ PUR – THERMICO POLECA!

OCIEPLANIE PIANKĄ PUR

Ocieplanie pianką PUR to nowoczesna technologia zabezpieczania termicznego budynku. Izolacja natryskowa staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem nie tylko w Polsce, ale też i na całym świecie. Inwestorów przekonuje jej szeroka funkcjonalność. Podstawową cechą odpowiednio wykonanego ocieplania pianką PUR jest termoizolacja, doskonale sprawdza się też jako wygłuszenie akustyczne i zabezpieczenie przed wodą lub wilgocią.

PIANKA PUR – jak to działa?

Pianka PUR (poliuretanowa) ma szeroki zastosowanie w budownictwie. Niejednokrotnie służy jako wypełniacz do szczelin, czy też materiał izolacyjny. W zależności od przeznaczenia pianki, w pracach remontowo-budowlanych używa się odpowiednich jej rodzajów. Uwolnienie  z hermetycznego pojemnika powoduje rozprężenie poliuretanu i kilkukrotne zwiększenie jego objętości.

RODZAJE PIANKI PUR stosowane przez THERMICO

Ocieplanie pianką PUR wykonywane przez Thermico odbywa się przy zastosowaniu dwóch rodzajów tego izolatora cieplnego. Do zabezpieczania poddaszy i izolacji wewnętrznej budynku używamy pianek otwarto-komórkowych znanego hiszpańskiego producenta –Synthesia Technology. Jej dużym atutem jest przepuszczalność zapobiegająca tworzeniu się ognisk pleśni i grzybów. Jest to także doskonały izolator akustyczny, służy często jako wypełnienie ścian działowych w budynku.

Innym rodzajem pianki do ocieplania jest stosowana przez Thermico pianka zamknięto-komórkowa. Posiada ona doskonały opór cieplny, co czyni z niej świetny izolator cieplny. Jest wytrzymała i wodoszczelna, przez co chętnie stosuje się ją do ocieplania i izolowania fundamentów, ścian i podłóg. Z racji wyższej ceny wobec pianki otwarto-komórkowej rzadziej stosuje się ją na poddaszach.

Dlaczego warto zainwestować w OCIEPLANIE PIANKĄ PUR od THERMICO?

Za ocieplaniem pianką PUR przemawia przede wszystkim precyzja i krótki czas aplikacji. Stosowany do natrysku pistolet pozwala dokładnie wypełnić poliuretanem nawet najtrudniej dostępne miejsca, co w przypadku ocieplania styropianem lub wełną mineralną byłoby niemożliwe. Za użyciem tej technologii przemawiają także:

  • szerokie możliwości zastosowania;
  • trwałość;
  • niepalność;
  • niewielkie obciążenie konstrukcji budynku (12 do 40 kg/m³);
  • brak spoin występujących przy łączeniu elementów waty mineralnej i styropianu;
  • doskonała przyczepność do wszelkich powierzchni;
  • gwarancja szczelności ocieplenia;
  • neutralność alergologiczna;
  • dźwiękochłonność.

Umów się na ocieplanie pianką PUR!

Otrzymaj darmową wycenę!

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 663 213 032 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.